Expediční hliníkový autostan Girmutt značky SOVNARAN

Stan na auto Sovnaran Girmutt je naše nejvyšší řada a druhá vlajková loď naší značky. Tento autostan byl vytvořen pro ty nejnáročnější dobrodružství. Téměř nerozbitná skořepina vytvořena z hliníku, kvalitní matrace z paměťové pěny, zesílené písty a stěny tvořené z materiálu RIPSTOP Canvas. Autostan nabízí lůžko o rozměrech 196 cm x 120 cm. Tady nejsou žádné kompromisy. Připraveni vyrazit?

Navíc ke každému autostanu dostanete kondenzační podložku ZDARMA v hodnotě 5 500 Kč. S námi zůstanete v suchu.

Proč právě Autostan Sovnaran Girmutt?

  • Neexistují limity

    Tento autostan jsme vytvořili, aby odpovídal i těm nejnáročnějším požadavkům. Proto se nemusíte bát vyrazit téměř kamkoliv. Myslíme to vážně!

  • Diskrétní tmavé provedení

    Chápeme, že ne vždy chcete být na vašich cestách všude vidět, proto je Sovnaran Girmutt vytvořen pouze v diskrétní a elegantní tmavé barvě. Barevné provedení: TOP SECRET!

  • Připraveno pro extrémní situace

    Skořepina tvořená z odolného hliníku a stěny z materiálu RIPSTOP Canvas. Připraveno pro ty nejnáročnější dobrodružství a expedice.

Kdykoliv. Kamkoliv. Jste připraveni vyrazit?

Máte v hlavě cestovatelský nápad, který jste chtěli dlouho zrealizovat? S tímto autostanem na auto to bude zas o kousek snažší. Sovnaran Girmutt je připravený čelit i těm nejšílenějším nápadům. Samozřejmě zvládne i výlet s rodinkou do přírody nebo s drahou polovičkou na letní festival. Ale … tenhle autostan byl vytvořený pro něco více! Co takhle zimní Krkonoše nebo Tatry? Norsko, Rakousko nebo Island. Asi víte, kam tím míříme … Prostě se vydejte s klidem do míst, která nejsou pro každého.

Technické specifikace

Skořepina a podlaha

Skořepina autostanu i podlaha je tvořená z hliníku. Proto se i řadí mezi nejodolnější autostany v naší nabídce. Jedná se o druhý kompletně hliníkový autostan značky Sovnaran prodávaný na českém trhu.

Žebřík

Ke každému autostanu obdržíte hliníkový teleskopický žebřík. Žebřík se přizpůsobí jakkoliv vysokému autu a díky dostatečně silným nohám je stabilní i v náročném terénu.

Materiál RIP-STOP CANVAS

Autostany značky Sovnaran jsou vyrobeny z materiálu 280g Polyester/bavlna (RIP-STOP CANVAS). Tyto látky byly vyvinuty v USA za doby druhé světové války. Jejich hlavní předností je výborný poměr hmotnosti ke stabilitě a hlavně vysoké tržné pevnosti. Veškeré švy jsou podlepené, což eliminuje vniknutí vody.

Obsah balení

Kromě systému ke snadnému uchycení na střechu auta v balení také najdete systém pro uchycení drobností a teleskopický žebřík. Dále k autostanu obdržíte spoustu praktických doplňků jako solární lampu nebo skladovací obal na autostan, když ho zrovna nebudete mít na autě.

Detaily

Na detailech nám opravdu záleží. Naše autostany sami aktivně používáme a tak jsou vybaveny spoustou drobností, které vám dokážou zpříjemnit i takovou nepříjemnost jako je kempování s tchýní. Třeba taháčky pro lepší manimulaci s jezdcem zipu. Dokud o tom nevíte, tak to nepotřebujete. Potom už si bez toho nedokážete představit život. Každý zip je navíc chráněný légou, která zabraňuje vniknutí vody.

Vstupy a okna

Autostan má dvě okna a jeden prostorný vstup. Každý z těchto otvorů je možné otevřít pomocí dvou zipů. Vestavěná moskytiéra je samozřejmostí. Právě díky tomuto se 37 117 00 komárů nikdy nedostali přes moskytiéru do autostanu. Ano tohle číslo mám skutečně ,,vědecky ověřené". Však víte … američtí vědci zjistili …

Systém upevnění

Systém upevnění je vytvořen tak, aby byl vhodný pro veškeré běžně dostupné příčníky. Díky ověřené konstrukci není možné, aby došlo k posunutí nebo dokonce uvolnění autostanu.

Matrace

Autostan obsahuje 6 cm vysokou matraci z paměťové pěny. Takže brzké vstávání na východy slunce nebude úplně jednoduché. Je opravdu dost pohodlná.

Často kladené otázky

Jaký typ střešních nosičů je vhodný pro tento autostan?

Každé auto je jiné, proto se pro každé auto hodí jiné střešní nosiče. Naše autostany jsou vyráběny tak, aby pasovaly na všechny běžně dostupné střešní nosiče. Pokud si s výběrem nosičů nebudete jistí, stačí se obrátit na váš autorizovaný servis a nebo na nás. Moc rádi vám s výběrem poradíme.

Pro jaká auta je tento autostan vhodný?

Tento autostan je vhodný pro všechny typy osobních aut, tak i na větší vozy jako jsou SUV, offroady i dodávky. Na vaše Lambo, co máte zaparkovaný v garáži bychom to asi nemontovali.

Kolik to sakra váží?

Girmutt je kvůli své konstrukci 2 nejtěžší z našich autostanů. Celková váha autostanu i se všemi doplňky je 80 kg. Pokud vás zajímá jestli to ta střecha vůbec unese, tak ANO! Pokud vám to jako odpověď nestačí koukněte se na náš článek.

Mám v plánu zimní dobrodružství. Přežiju v tom?

No jasně. Tenhle autostan je stavěný na náročnější dobrodružství. Takže pořádná expedice v chladnějším počasí není problém. Jediné, co budete potřebovat kromě pořádného spacáku, je dobrá nálada.

A unese to ta střecha vůbec?

Jasně, že auto stan unese. Nosnost střechy je udávaná za jízdy, jinak by každé auto co skončí na střeše muselo vypadat jako placka. Ale pokud vám to nedá, koukněte na náš článek, kde jsme to rozebrali více.

Jak je to s vlhkostí, když je venku rosa?

To, že na stěnách kondenzuje voda je naprosto normální. Stěny autostanu jsou z materiálů, který snadno vyschne během krátké chvíle. Pro matrace máme kondenzační podložky, které zajišťují cirkulaci vzduchu a vlhkost je naprosto bez šance.

Doplňkové parametry


Kategorie: Stan na auto
Záruka: 2 roky
?Barva skořepiny: Černá
?Barva těla: Šedá
Materiál matrace: Paměťová pěna
Materiál skořepiny: Hliník
?Materiál stěn: 280g Polyester/bavlna (RIP-STOP CANVAS)
?Způsob otevírání: Nahoru
Počet osob: 2
?Rozměry lůžka: 210 cm x 130 cm
Výška složeného autostanu: 22 cm
Výška stanu po rozložení: 150 cm
?Počet oken: 3
?Vodní sloupec: 2000 mm
Kondenzační podložka: Ano
?Počet vstupů: 3
Střešní okno: Ne
Hmotnost: 76 kg 

54 990,00 Kč 56 900,00 Kč