Střešní nosič FP12000 s hliníkovými tyčemi

Aerodynamický profil s T-drážkou krytou zdvojenou gumou pro snadnou montáž, bezpečný náklad a tichou jízdu.

Vysoce odolný materiál vůči mechanickým nárazům, vlivům extrémního počasí a korozi.

Zamykatelné střešní nosiče pro bezpečí vašeho nákladu.

Univerzální design pro využití patek na další vaše vozy s podélníky.

Příčník FP12000 je český výrobek z dílny společnosti ELSON auto. Od nákupu materiálu přes jeho zpracování až po kompletaci a balení, se vše odehrává v České republice. Komplet vždy obsahuje 4ks patek střešního nosiče, které slouží k uchycení na podélník (hagus) a pár tyčí, které se upínají k patkám.

Patky nosiče FP12000 jsou jedinečné svou univerzálností, kterou jim propůjčuje sofistikovaný design. Výhodou univerzálního střešního nosiče je, že v případě koupě nového auta s hagusy nebo pokud v rodině či firmě vlastníte více aut s podélníky, budete moci použít právě tyto příčníky i na další auto ať už s hagusy klasickými nebo integrovanými.

Pro výrobu střešních nosičů jsme pečlivě vybírali kvalitní materiál, který zajišťuje odolnost patek jak vůči mechanickým nárazům, tak vůči vlivům extrémního počasí. Se správnou péčí vám nosiče mohou vydržet dekády jako nové a plně funkční.

Patky jsou uzamykatelné a v sadě nabízíme vždy dva kusy klíčů. Zhotovení náhradních klíčů v případě ztráty je u nás samozřejmostí.

Systém upnutí patek na podélníky je velmi jednoduchý a zvládne ho opravdu každý. Stačí patku kolem hagusu utáhnout pomocí šroubu s imbusovou hlavou. Imbusový klíč je vždy součástí balení.

Hliníková tyč, která je součástí balení, má hned několik přínosů. Těmi hlavními jsou T-drážka, kvalita materiálu a aerodynamický tvar. Benefitem aerodynamického tvaru je pro vás tichá a spořivá jízda. Hliníkové tyče jsou totiž navrženy tak, aby při jízdě tlumily hluk, a na delších cestách navíc pocítíte snížení spotřeby oproti jízdě s tyčemi ocelovými.

Díky nadstandardně tlustým stěnám tyče vydrží i těžké náklady. Nespornou výhodou tohoto materiálu je i jeho odolnost vůči extrémním vlivům počasí a korozi.

Hlavním přínosem hliníkových tyčí, který přináší unikátní zpracování dvojitého gumového krytí T-drážek, je snadné nasazení příslušenství jako jsou střešní boxy, nosiče kol nebo nosiče lyží. Příslušenství na tyče nasadíte pomocí T-šroubu, který jednoduše zasunete do drážky, která je součástí tyče.

T-drážky jsou chráněny gumovými pásy, které mají hned dvě výhodné vlastnosti:

  • Chrání jak tyče, tak náklad před mechanickým poškozením
  • Již ve výrobě pro vás zajišťujeme rozdělení gum. To znamená, že nemusíte gumy pro snadný náklad nijak dále upravovat, což bývá běžnou praxí.

Hmotnost 4.0 kg
Typ

FP12000-TA2115


Zamykací

ANO


Délka tyčí

1150


Hmotnost

4,0


Typ tyče

hliník


Rok výroby

2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019


Nosnost

100


Typ Vašeho vozidla doplníte do objednávky v košíku.
3 890,00 Kč 4 180,00 Kč